Rozhovory

Zbavte se podprsenek, teď jsou v kurzu POPRUHY!

Nová doba vyžaduje nové spodní prádlo.

Zbavte se podprsenek, teď jsou v kurzu POPRUHY!

Sotva jsem se stačil protlačit mezi všemi těmi koženými parkery, chapsy, vestami, army uniformami, latexovými kostýmy a obuví z la(c)ku, a podotýkám že většinou k mání za hubičku, sál poteměl a ozval se hřmot bicích nástrojů. Přepadl mě STRACH. Ten ale postupně opadával s rytmickým nástupem skupiny nahých žen na spoře osvětlené pódium. A sice se skečí naznačující příchod rázné dominy domů…

To vše na adrese Fetish bazaru, který se konal již počtrnácté v hostivařském klubu Kotelna, v klubu s překvapivě promyšlenou logistikou a s roky vyzkoušeným systémem dělby práce. To byste od fetišistů nečekali, že?
Skeč připravila společnost Dollicious, oslavující právě rok své činnosti. Společnost, která se zabývá navrhováním a výrobou popruhů, jimž se také říká HARNESS a stávají se každodenní součástí nové módy spodního prádla – a je jedno, zda jsi domina, komtesa, nebo subinka… 


Star Wars to jistí

– Když se mezi prodejci bazaru hovořilo o připravovaném vystoupení, hovořilo se o nějaké Báře a Aničce, ale vy užíváte umělecká jména Barbra Binks’ Design a LadyAnna Hell, tedy prezentujete-li se každá sama za sebe. Vystupujete-li však jako dvojice, je z vás duo Dollicious. Můžete mi přiblížit, jak jste se k nové identitě dopracovaly?
Lady AnnaHell – je má první značka pin-up šatů, díky které jsme se s Bárou seznámily. Začala mi pomáhat s jejich navrhováním a pak jsme společně rozšířily nabídku i o luxusní svatební róby na míru. To správné jméno jsem hledala dlouho. Chtěla jsem, aby z něj čišela má poněkud temnější stránka 😀
Barbra Binks – jedna část se dá vypozorovat z mého křestního Bára, druhá část je vypůjčena od Jar-Jara Binkse ze Star Wars – jsem taky taková trochu trhlá jako on 😀
– A Dollicious?
– Však se stačí dovtípit. Jde o spojení anglických slov „doll“ a „dellicious“, tedy „panenka“ a „delikátní, lahodná, senzační“. Slova vyzařující příjemný pocit zákaznic v našich modelech.

– Před rokem jste se rozhodly založit vlastní značku prádla, čímž si každá realizuje svůj sen. Jak těžké bylo společnost založit a postupně se prosazovat na trhu?
– Začínat s jakýmkoliv podnikáním je vždy těžké. Měly jsme výhodu, že jsme se v té době specializovaly na šaty a tenhle nový druh prádla mohl být nábízen již stávajícím zákaznicím. Samozřejmě, důležitá je i šuškanda, doporučení mezi lidmi a zviditelnění se na různých akcích, přehlídkách. Naposledy byly naše modely představeny v rámci Prague Fetish Weekendu, jinak jsou stále k vidění na FB profilu a Instagramu.

Inspirace

– Inspirují vás krajky, popruhy a fetish v módě jako takový. Kde jste k tomu získaly ten správný cit? Mimochodem, poučte nevzdělance: Čemu se říká harness, choker, pasties a lingerie?
Lady AnnaHell: Vždycky mě fascinovala doba padesátých let, upravené paničky s podvazkovými pásy a korzety. Mám hodně blízko k burlesce, miluji rafinované kostýmy, župánky a takový ten pocit, když máte šaty a pod nimi krásné prádlo.
Barbra Binks: Vystudovala jsem návrhářství, takže vše spojené s módou mě vždy lákalo. A mít značku prádla byl můj sen už od páté třídy!

Harnessy jsou takové ty sexy popruhy (postroje) různě po těle. Navrhujeme třeba jen harness podprsenky na zvýraznění poprsí, dále celkové komplety s harnessy na nohy, úplně nově se pouštíme do harnessu na muže.
Choker je obojek na krk, hodně to letělo v devadesátých letech. My je vylepšujeme tím, že na ně našíváme různé pyramidky, lebčičky, mašličky…
Pasties se lepí přes bradavky a jsou různě ozdobné, třpytivé a nebo i s třásněmi. Zkušené burlesky s těmi třásněmi umí krásně točit.
Lingerie je prostě prádlo.

O co je větší zájem?

 

– Na internetových stránkách nabízíte vedle zmíněných harness postrojů také výrobu pásů, košilek, kalhotek, krajkových kompletů a svatebního prádla. O co je větší zájem? Jak namáhavé je zpracování jednotlivých produktů?
– Zatím asi vedou harnessy, přišly jsme s tím v době, kdy to v Čechách ještě nikdo moc nedělal a když už ano, tak jedině v koženém provedení. Vyrábíme je z prádlových pruženek, takže naše harnessy jsou hlavně vegan friendly. A pak také luxusnější kousky ručně pošívané krajkou, které jsou asi jedny z nejnáročnějších.

Předváděčka

– Zákaznice může navštívit váš ateliér na pražském Smíchově. Jak dlouho trvají takové zkoušky?
– To záleží na ní. Některá ví přesně, co chce, jiná vyzkouší vše, co máme vystavené 😀 Ale myslím, že maximálně do hodiny se vejdeme vždy.

– Pro ateliér používáte výraz Showroom. Nicméně tohle slovo ve mně evokuje nějakou předváděčku. Například takhle nazývají místnost „šmejdi“, když nabízejí seniorům „zlaté“ nádobí. Ve vašem případě tam budou vystaveny vzorky produktů, nemám pravdu?
– Nebudovaly jsme běžný obchodní prostor, chtěly jsme spíše vytvořit intimní místo pro klientky, které k nám přijdou na domluvenou schůzku, sednou si na pohodlný gauč, dají si kafe a společně probereme jejich představy. Přece jen jde o prádlo šité na míru. Naším cílem je, aby se tam prostě cítily dobře a bezpečně.

Maximum

– Jak dlouho trvá výroba? Rozhoduje i roční období, co se týče zájmu?– To záleží na produktu, ale vždy se snažíme vyhovět zákaznici. Pokud potřebuje sexy prádlo na výročí s manželem do čtrnácti dnů, tak pro to uděláme maximum.

– Jak často přicházíte s novinkami? Inspirujete se zahraničím?
Lady AnnaHell: Fungujeme teprve rok, takže novinky máme pořád 😀
Barbra Binks: Určitě, sledujeme různé zahraniční značky a hlavně modelky prádla a fetish modelky vůbec.

– Jak drahé produkty jsou?
– Nabízíme široké cenové rozpětí, záleží na náročnosti zpracování. Obecně jsou harnessy jednodušší a tedy i levnější. Dražší jsou krajkové komplety, u nich je třeba trávit času více…

– Jak často se zúčastňujete přehlídek? Co vám dávají?
– Zatím jsme se představily na několika menších. Asi nejtěžší na přípravu byla ta poslední pro Prague Fetish Weekend, tu jsme včetně modelů a zkoušek dávaly dohromady tři měsíce. A musíme přiznat, že šlo o velkou zkušenost.

– Dotaz poslední. Když jste společně s modelkami vystupovaly téměř nahé na zmíněném bazaru, nebylo vám chladno? Přeci jen bylo sychravo a sál zrovna moc vytopen nebyl…
Lady AnnaHell: Blouzníte? Před vystoupením!!! To snad nikomu nemůže být nikdy zima! Lítáte sem a tam, sháníte modelky, upravujete make-up, kontrolujete kostýmy, pak nastoupí nervozita, zda se povedou nástupy na hudbu…
Barbra Binks: Ať to nevidíte černě! Také vás zahřeje skvělá energie sálající z lidí. Nejen z těch, kteří se na vystoupení podílejí, ale i z těch, co show přišli zhlédnout.

– Děkuji za rozhovor a přeji mnoho zdaru v podnikání.

Majitelky společnosti Dollicious

Majitelky společnosti Dollicious

 

Fotografie: vojtaflorian.com, Konstantin Zhdanov Photography (MoMag) + archív spol. Dollicious

Přidat příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Testy umělých vagín - Růžový slon

Oblíbené čtení

To Top