Krása

VIKI KURY otevřela v Praze salón pro „TÉVÉČKA“

VIKI KURY otevřela v Praze salón pro „TÉVÉČKA“

V poslední době přibývají inzeráty typu: Hledám sex s TV. Že jste o tom ještě neslyšeli? Ne, nejedná se o sex s televizorem, třebaže i pro někoho z nás je sledování televize tou největší slastí 🙂 „Provozovatelům“ TV se říká zjednodušeně Tévéčka a označuje se tím většinou muž, který je nastrojen a nalíčen jako žena nejen pro účely intimního sblížení. A právě česká metropole se může pochlubit místem, kde se tahle skupina lidí sdružuje. Jde o Viktoriia Beauty Salon, který je umístěn v suterénních prostorách činžovního domu ve Vršovicích a kde „úřaduje“ VIKI KURY, neobyčejně talentovaná kadeřnice, vizážistka a fotografka.

Viki Kury při práci

Viki Kury při práci

Travestit, transvestit, transsexuál

– Trochu se v tom ztrácím. Předmětem vašeho podnikání je travestit i transvestit. Není to jedno a to samé?
– Není, i když se to na první pohled tak jeví. Muž – travestit je častokrát gay (někdy i heterosexuál), který se líčí a obléká jako žena, napodobuje nějakou zpěvačku za účelem pobavení publika. Muž – transvestit (lidověji Tévéčko) je většinou heterosexuální muž, který je schopen sexuálního styku se ženou, nicméně mu nepřináší skutečné uspokojení a jeho sexuální touha bývá nízká. Takovou touhu zvýší, když je při sexu oblečen jako žena. Uvidíte ho také na veřejnosti, tedy korzovat po městě, sedět v kavárně… Dělá mu dobře „se ukazovat“ jako žena. Někdy se řadí takový projev do oblasti fetišismu.

– Už chápu. Jeden to dělá pro umění, druhý pro vzrušení…
– Dá se to tak říct. Pozor: neplést si to s transsexuálem! Transvestitní muž (Tévéčko) netouží po operativním zákroku. Stále se cítí být mužem, jen není spokojen se svým pohlavím. Strojí se do ženského, protože ho to vzrušuje. Transsexuálem bývá muž, který se cítí být ženou a touží po změně pohlaví. Řešením pro něho je hormonální léčba a pře-operování genitálií.

– Nicméně vy všechny takzvaně hážete do jednoho pytle, když zkráceně hovoříte o „transkách“…
– Máte pravdu. Říkáme si tak mezi sebou, i když to není úplně správné. Také se používá výraz Cédéčko (crossdressing).

Viki Kury při práci

Viki Kury při práci

V manželovi našla DVA v jednom

– Hovoříte slovensky, ale slovenština to není. Odkud vás vítr do Čech zavál?
– Jsem původem Ruska. Žila jsem nějakou dobu v Praze, kde jsem hledala partnera „transku“ a nakonec také našla. Seznámila jsem se Slovákem, za kterého jsem se pak provdala a zůstala s ním v Čechách, protože se nám oběma tahle země zdá svobodnější.

– V čem konkrétně svobodnější?
– Hlavně v otázkách přístupu k jinak odlišným lidem. Já sama mám ráda muže i ženy (našla jsem DVA v jednom 🙂 ), manžel zase vyznává zmíněný transvestismus.

Viki Kury při práci

Viki Kury při práci

– Jste původním povoláním kadeřnice, čemuž se nadále věnujete i u nás…
– Ano, kadeřnice zejména, ale mám docela dost práce i na poli vizážistiky. S tou jsem začala už v Rusku, kde jsem líčila travestie soubory. To mě strašně baví…

– Co je na tom tak „zábavného“?
– Právě to, jak se z mužského obličeje stává ženský. Baví mě, když se mi přes inzerát ohlásí muž, který řekne: „Udělej ze mě krásnou ženu!“ No a já hned vymýšlím, jakým směrem to půjde…  Zajímá mě profil obličeje, lebky – kvůli vhodnému zvolení paruky,  dále usazenost oči – pro výběr těch správných stínů… a konečně profil lícních kostí – například pro jejich optické zúžení…

Délka líčení

– To chápu. Jde o kreativní postup. Jak dlouho takové líčení trvá?
– Dříve, kdy nebyla líčidla úplně ideální, to trvalo dvě hodiny, dnes stačí hodinka i méně. Rychlovka i třicet minut.

– To ale není všechno…
– Ano. Někdy pomáhám klientovi i s výběrem kostýmu. Většinou přinese model s sebou, případně zapůjčím něco z mého fundusu.

Viki Kury při práci

Viki Kury při práci

– Vidím, že součástí salónu je slušně zařízený fotokoutek…
–  To také patří k mé práci. Klient chce mít památku na proměnu, obyčejně si ji totiž dlouho neužije. Ten slastný pocit pěkně nalíčené ženské si může vychutnat  do té doby, než půjde třeba druhý den do zaměstnání, nebo se navrátí do rodiny, kde manželka ani děti o jeho „zálibě“ nevědí.

Nic není zadarmo

– Na kolik to všechno přijde? To musí být přece drahá záležitost ve srovnání s těmi několika minutami vzrušení…
– Nejsem drahá, snažím se vyjít vstříc každému… Nabízím líčení od 500 korun, focení od 1000 korun, zápůjčku paruky od 400 korun na den, zápůjčku oblečení a obuvi od 200 korun na den…

– Za dva roky působení v České republice jste si vybudovala slušnou klientelu. V čem si myslíte, že jste ještě dobrá?
– Navštěvuji rovněž klienty u nich doma. Nedělá mi problém barvit vlasy třeba po jedenadvacáté hodině, přeje-li si to zákazník… Navíc jsem se naučila nabízet stálým klientům slevy na služby a bonusy za doporučení. Pro mě je úspěch, že mám každý den co dělat.

Viki Kury při práci

Viki Kury při práci

 

Účast na akcích

– Jste v jednom kole. Máte možnost zúčastňovat se nějakých akcí?
– S manželem organizujeme eventy pro „transky“, dříve probíhaly jednou za čtvrt roku, nyní je plánujeme jednou dvakrát do roka. Příprava je totiž velmi náročná. Podílím se také na módních přehlídkách tvůrců, kteří šijí z kůže, lepí latexové modely… Nedávno jsem líčila „trans“ modelky na focení nástěnného kalendáře pro psí hospic.

– Jak si představujete budoucnost v rámci vašeho podnikání?

– Přestěhovat se do většího. Jedna místnost na podnikání už nestačí…

– Přejeme tedy, ať se přání vyplní a klientela rozrůstá.

Viki Kury - PORTRÉT

Viki Kury – PORTRÉT

Fotografie: z archívu Viki Kury

Přidat příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Testy umělých vagín - Růžový slon

Oblíbené čtení

To Top