Rozhovory

Přitahuji muže se silnou sexuální energií, říká herečka Bára Fišerová

Přitahuji muže se silnou sexuální energií, říká herečka Bára Fišerová

Dojemný hudební doprovod, chytře promyšlená stavba kulis, naturalistické pojetí šílené ženy, nesmělý projev týrané dívky – to jsou skutečnosti, které se na dlouho vryjí do paměti po zhlédnutí představení Divadelní společnosti Františka Kreuzmanna s názvem Jana Eyrová. V titulní roli exceluje herečka BÁRA FIŠEROVÁ, jejíž výkon je natolik sugestivní, že se vám chce místy skočit na jeviště a zachránit ji před dalšími nástrahami života. Záchrany není potřeba, hra končí happyendem. O to více je milé těšit se z příjemné Bářiny společnosti později na baru pražského Divadla bez hranic, kde ji požádám o rozhovor na poněkud odlehčené téma – téma blízké magazínu.

V titulní roli Jany Eyrové

V titulní roli Jany Eyrové

Kameňák s Václavem Glazarem

– Ve filmu Kameňák jste si zahrála roli kněžky lásky, která se před stíháním policií převlékne za řeholní sestru Agátu a ukrývá v klášteře. Jeho matku představenou zde předvádí Václav Glazar, jehož humor na place, ale i mimo něj je velmi svérázný. Zvláště když slovesa zakončuje na -la. Jak se vám dařilo s ním vycházet?
– Natáčení filmu jsem si užila náramně… Celou dobu panovala skvělá pohodová a veselá atmosféra díky všem hercům a celému štábu…  Vašek Glazar má svůj osobitý humor a mě byl sympatický… Byla jsem tenkrát hodně mladinká, takže nemohu říci, že mi jeho humor byl blízký, ale sympatický… Neurážel mě, naopak mě vždy pobavil a všichni jsme se smáli jako puberťáci… Bylo moc fajn s ním a všemi ostatními točit… A myslím, že i mě měli rádi.. Mám krásné vzpomínky…

V komedii Kameňák s Václavem Glazarem

V komedii Kameňák s Václavem Glazarem

Krása s Janem Potměšilem

– Další inscenace v úvodu již zmíněného souboru Krása z Moulen Rouge je inspirována osudovým setkáním slavného francouzského malíře Henri de Toulouse Lautreca s jeho životní láskou Myriam, kterou si našel v nevěstinci. Hra je o to působivější, že si jeho roli zahrál Jan Potměšil, který tráví rovněž část života na vozíku. Co říkáte na nový projekt sexuální asistence hendikepovaných, který v Česku existuje legálně již dva roky a je dále rozvíjen společností FREYA?
– Občas se mi stane, že některá z rolí mi přiroste k srdci. Tahle byla jedna z nich… Bohužel o sexuální asistenci hendikepovaných lidí moc nevím, ale každý projekt, který přispěje těmto lidem a usnadní jim jejich z části omezené životy je vítaný a ceněný…Věřím, že lidé, kteří takovou asistenci potřebují, jsou za tuto možnost rádi a mohou tak žít plnohodnotný život… Jak říká sám Jan Potměšil, vozík je jen rekvizita jako třeba brýle…

V inscenaci Krása z Moulen Rouge jako Myriam (s Janem Potměšilem)

V inscenaci Krása z Moulen Rouge jako Myriam (s Janem Potměšilem)

Role Play

– Ve hře Divadla bez hranic Vražda sexem hrajete erosenku, které zemře klient při výkonu jejího povolání. Jde o komediální roli, velmi vtipně napsanou, nicméně stojí za zmínku sexy uniforma zdravotní sestry, která jakoby byla pořízena v erotickém obchodě. V něm se dají zakoupit podobné uniformy na takzvané partnerské role: sestra – pacient, učitelka – žák, policista – řidič a další. Zkusila jste si v osobním životě podobnou roli, tedy roli nadřízené vůči podřízenému, případně naopak? V BDSM se nazývá takové pojetí Role Play…
– V téhle inscenaci mám uniformu zdravotní sestřičky, která je opravdu zakoupená v sexshopu. Jinak uvedené erotické hrátky zatím jdou mimo mě… Nikdy jsem neměla partnery, které by to bavilo a vzrušovalo… Vždycky jsme erotiku brali jako velmi intimní, plnou touhy, vášně jeden pro druhého, jen jako splynutí a milostnou harmonii dvou lidí, dvou těl… Nepotřebuji k tomu nějaký kostým, ani striptýz, ani dominanci jednoho z nás… Můj milostný život včetně sexuální stránky je velmi intimní… Myslím, že by mě tyto scény spíše rozesmály, než vzrušily a zvýšily touhu… Asi by to byla dobrá komedie… Možná to někdy vyzkouším třeba na Silvestra….:o)))

V inscenaci Vražda sexem jako sexuální pracovnice Angie

V inscenaci Vražda sexem jako sexuální pracovnice Angie

Afrodiziaka v jídle

– Krásně řečeno… Mimochodem, v nedávném rozhovoru jste přiznala, že jste přebudovala kuchyni k vlastnímu obrazu. Dobře se vám kuchtí a posedává s přítelem… Dovedla byste připravit nějaký zajímavý recept pro vyvolání chvíle touhy?
– Velmi ráda připravuji večeře pro svého přítele… Moc mě to baví… nicméně myslím v té chvíli spíš na to, co má rád, co máme rádi, co mu chutná… Baví mě moc prostírat, s tím si vyhrávám jako malá holka… Zřejmě to souvisí s mým výtvarným citem po tátovi… A mnohem víc než nějaká afrodiziaka v jídle mě naladí večeře jen při svíčkách ve tmě… Zkrátka se spoustou svíček a krásnou hudbou… A k jídlu jen musím vtipně dodat, že oba milujeme česnek!!! Naštěstí ho jíme oba, takže je to v pořádku :o)))

V inscenaci Vražda sexem jako sexuální pracovnice Angie (s Janem Bartoškou)

V inscenaci Vražda sexem jako sexuální pracovnice Angie (s Janem Bartoškou)

Silná energie

– Tiskem také proběhla informace, že jste jeden čas žila ve společné domácnosti se zpěvákem Michalem Penkem, který je údajně po Daliborovi Jandovi nejobdařenějším hudebníkem v našich krajinách… To samosebou nese veškerá úskalí při „bližším“ styku. Dovedla byste poradit kamarádce, která by zažívala vztah s podobně vyvinutým mužem? Zejména jak má postupovat, aby takový styk nebyl pro ni bolestivý? Nebo byste ji poslala k nejbližšímu sexuologovi?
– Ano, byla jsem delší dobu s Michalem, tahle kapitola je však už pro mě uzavřená… A pokud někoho zajímá, jak se žije s obdařeným mužem? Je docela vtipné, že já žádný rozdíl nepozorovala, nikdy jsem tohle neřešila a neměla s tím jediný problém. Možná jsem jen měla štěstí, že většina mých partnerů před Michalem i po něm na tom byli hodně dobře… Přitahují mě opravdoví chlapi  se silnou sexuální energií a mám štěstí, že právě těmto se líbím i já…

V televizním seriálu Módrý kód v roli zdravotní sestry Pavly

V televizním seriálu Módrý kód v roli zdravotní sestry Pavly

Seriál Modrý kód

– A když jsme u zdraví, zaměřme se na televizní seriál Modrý kód, kde představujete zdravotní sestru, která se stává svědkem „pekelných“ lásek. Myslíte si, že žena vašeho věku už ví jak na lásku? 
– V seriálu hraji sestru Pavlu, která naštěstí zatím peklo s láskou neprožívá, ani si vlastně nevzpomínám, že bych někdy točila nějakou postavu, která by takovým peklem procházela… Sama jsem si menším peklíčkem asi prošla, jestli tomu tak chci říkat… Bylo to peklo a nebe, takový Jekyll a Hyde v tom dobrém smyslu… Myslím, že dosud i v mém dospělejším věku:o)) na lásku nemám ani recept, ani radu, ani žádná pravidla… Láska bud přijde a je se vším, co k ní patří… tedy i bolest a je bez pravidel, nebo není a to je horší… A pokud jeden pro druhého nastavuje v lásce  pravidla, není to láska a skončí dřív, než začne… Každý člověk pokud miluje, ví, co smí a co nesmí druhému dělat, ví a cítí to sám, nikdy mu to nesmí přikázat či vnucovat ten druhý….

Selfie před natáčením seriálu Modrý kód

Selfie před natáčením seriálu Modrý kód

Nevěra

– Ve hře Pavla Landovského Hodinový hoteliér jste se svého času v Branickém divadle vžívala do situace nevěrné ženy. Taky si myslíte, že je lépe nevěru zatloukat, jak jeden čas prosazoval i psycholog Miroslav Plzák?
– Nevěra bohužel neodmyslitelně k životu patří… Nevěřím, že existuje někdo, kdo jí nepoznal… Je to přirozené, bohužel… Také jsem ji poznala z obou stran… Byla jsem nevěrná i ta podvedená… S nevěrou umím nějak zvláštně žít, ani tomu vlastně nerozumím, jak jsem takové situace zvládala… Měla jsem partnery většinou ze stejné branže, jako jsem já a tam se to musí očekávat… Nechtěla jsem nic vědět, po ničem jsem nikdy nepátrala… Ono to vždycky v nějaký čas přijde samo a praskne to. To je zákon nevěry, proto je opravdu lepší zatloukat, dokud to jde… V tom měl pan Plzák pravdu… Pak je na každém, jak se k tomu postaví a jak silné je pouto k nevěrnému člověku… Ale věřím, že i ta šťastná manželství a partnerství mají svá tajemství a možná i proto jsou šťastná…

Selfie před natáčením seriálu Modrý kód

Selfie před natáčením seriálu Modrý kód

Gay kamarádi

– Šest let po revoluci jste si zaúčinkovala ve snímku Šeptej, který mimo jiné nechal nahlédnout i do společné domácnosti dvou gayů. Dostalo se vám příležitosti osobně poznat gay dvojici, ať registrovanou, nebo neregistrovanou, a být jí pozvána třeba na oběd, večeři?

.

– Samozřejmě, že takové dvojice znám, a dokonce několik, a jsem ráda, že můžu říct, že jsou to skvělí kamarádi… Jeden z největších je můj kolega herec, znám ho od natáčení jednoho krásného filmu už několik let, znám i jeho partnera. Jejich vztah je pevný a moc hezký už celých těch několik let, co se známe… Jejich domácnost je jako všechny partnerské domácnosti… a fungují jako normální dva lidé, kteří spolu žijí, bez ohledu na pohlaví… Byla jsem několikrát u nich na obědě a musím říct, že vaří výborně! Tahle tematika je pro mě naprosto jasná v tom, že jim fandím a vůbec nemám vůči gayům žádné předsudky, ani  výhrady… Pokud jejich vztah funguje jako „opravdu“ vztah, pak je to stejné jako u heterosexuálů… Samozřejmě mám výhrady k takovým, kteří se ve své orientaci vyžívají, dávají ji na odiv na různých Pridech a podobných manifestacích… K těm, co jsou promiskuitní, a vím od mých kamarádů gayů, že takoví gayové jsou protivní i jim samotným…

V doprovodu režiséra Zdeňka Trošky

V doprovodu režiséra Zdeňka Trošky

Gayové ve stejné branži

– Proč si myslíte, že je mezi lidmi pracujícími v divadle, u filmu a televize mnoho gayů? Co je do těchto oblastí přivádí?
– Je pravda, že v kultuře jako takové je mnoho gayů, ale myslím, že i v dalších profesích, v dalších odvětvích jsou zastoupeni také v hojném počtu… Není to tedy výhradně ve vyjmenované oblasti… Nemůžu odpovědět na otázku, co je k tomu vede… Nejspíš to samé jako mě, jako každého, kdo po téhle profesi touží… Je pravda, že někdy mě překvapí nějaký můj kolega herec, zpěvák, režisér, když se dozvím, že je gay… V první chvíli je to pro mě jako pro ženu zklamání, protože jsem daného obdivovala jako chlapa, pak vlastně spíš smutek, že není na ženské:o)))) Ale taky obdiv v tom, že na jevišti či na filmovém plátně dokáže být tak přesvědčivě sexy chlap a málokdo to pozná… Pak si řeknu, že je to skvělý herec…

Během křtu knihy "Rudla, skřítek hlídací, dobro k lidem navrací", kterou ilustrovala dobrému příteli Rudolfovi Kubíkovi, autorovi textu (vlevo)

Během křtu knihy „Rudla, skřítek hlídací, dobro k lidem navrací“, kterou ilustrovala dobrému příteli Rudolfovi Kubíkovi, autorovi textu (vlevo)

Recept na svůdnou postavu

– Brzy oslavíte kulaté výročí, tedy čtyři křížky, jak si držíte uchovávat stále svůdnou figuru? Máte nějaký speciální recept?
– Recept na mládí a mou mladistvou figuru nemám…. Nechodím do posilovny, z celého srdce ji nesnáším…:))). Ráda sportuju a tancuju, chodím hodně pěšky a hraju divadlo, což je požírač energie… Přitom hrozně ráda jím, ač mi to nikdo nevěří do té doby, než mě nepozve na oběd či večeři, nebo mě nepotká na nějakém bohatém rautu :o)))… A taky jsem závislá na sladkém… takže naopak vše pro figuru špatně a přesto to funguje… Mám to v genech, s tím se člověk narodí… Naopak někdy bych pár kil klidně snesla navíc, ale nějak to nejde, což mi mnohé mé kolegyně a kamarádky závidí :o)) Uvidíme, jestli se něco s dalším věkem změní…

Tváří v tvář HIV pozitivnímu

– Začátek prosince je připomínán jako den boje proti AIDS. Setkala jste se tváří v tvář s HIV pozitivním člověkem?
– Zatím ne. Nebo o tom aspoň nevím… Vůbec si netroufám říct, jak bych reagovala… Je to těžké… Nedám za sebe ruku do ohně, že bych jeho společnost vítala a nevadilo by mě se s takovým člověkem přátelit… Na druhou stranu bych snad pochopila, že s takovou diagnózou žije normální život bezpečný i pro jeho přátele a blízké…

Klip k terénní práci a sociálnímu poradenství spolku ROZKOŠE bez RIZIKA.

Klip k terénní práci a sociálnímu poradenství spolku ROZKOŠE bez RIZIKA.

Rozkoš bez rizika

– Příjemným překvapením pro mě je vás vidět coby jednu z aktérek propagačního videa natočeného pro spolek Rozkoš bez Rizika. Spolek, který již přes dvacet let dohlíží na riziková jednání žen nabízejících sexuální služby. Kdo vás k takové prezentaci přemluvil? Nebála jste se zašablonování?
– Spot jsem točila s mým kamarádem režisérem Jirkou Divišem… Přišel za mnou s touhle spíš prosbou než nabídkou a já souhlasila… V té chvíli mi nepřišlo nic špatného, zavádějícího na tom, že natočím tohle důležité propagační video, které snad může jen pomoc než ublížit… Bylo to fajn natáčení, poprvé jsem navštívila centrum Rozkoše bez Rizika a musím uvést, že je skvělé, že něco takového existuje a existují především lidé, kteří se o klientky tohohle centra starají… Klobouk dolu, to bych asi nezvládla…  Doufám, že bude hodně dam, které si sem najdou cestu. Někdy se člověk dostane do takové zapeklité beznadějné situace, že zvolí popsanou možnost obživy, života a skončí někde na ulici polonahý v minisukni s odhalenými prsy, aniž by chtěl, a není cesta z toho ven. Soudit proto tyhle ženy mi nepřísluší a nikdy bych to nedělala…

Další klip spolku ROZKOŠE bez RIZIKA, tentokrát s Vladanou Augstenovou v hlavní roli. NE PRO SLABÉ POVAHY!!!

Další klip spolku ROZKOŠE bez RIZIKA, tentokrát s Vladanou Augstenovou v hlavní roli. NE PRO SLABÉ POVAHY!!!

Mezinárodní den za ukončení násilí na sexuálních pracovnicích

– V polovině prosince, přesněji sedmnáctého, svět eviduje jako Mezinárodní den za ukončení násilí na sexuálních pracovnicích. Poznala jste podobnou ženu, která by za výkon služby místo peněz dostala od zákazníka nářez, případně byla násilím držena v nějakém klubu? Je vůbec nutné takový den připomínat?
– Tenhle den neznám, nevím… Nedokážu posoudit, jestli je takový den dobrý si připomínat, či ne… Myslím si však, že bohužel každá žena, která se pro tuhle práci nebo obživu rozhodne, musí počítat s tím, že nepůjde o procházku růžovou zahradou… Že z ní nebude druhá Pretty Woman, ale spíš naopak narazí na násilné a bezcitné muže  – než na něžné prince plné lásky… Pravda, mezi klienty se objeví tu a tam muži na úrovni, s postavením, lidé vlivní, stejně tak jako zakomplexovaní ubožáci, kteří se sexuální pracovnicí získají na pár chvil sebevědomí… Já osobně nejsem zastáncem této služby, i přestože je mi známo, jak v historii tyto ženy dokázaly někdy dějinami hýbat… To ale byly jedny z nejinteligentnějších kurtizán své doby a ty už vymřeli…

– Děkuji za velmi dojímavé povídání.

Herečka Bára Fišerová má za sebou již velkou řádku rolí, takže bych ji mohl požádat o rekapitulaci. To ale neudělám, raději vyzvídám, co nového ji čeká v novém roce. A hle, není toho málo. Opět bude v jednom kole: Pokračování v seriálu Modrý kód, reprízy divadelních inscenací Jana Eyrová a Vražda sexem, dokonce bude točit s režisérem Jurajem Jakubiskem!!! Má jít o pohádku, kde bude představovat roli divoženky, což mi nejde na rozum… Divoženka je zpravidla nehezká žena, žijící v jeskyni, s dlouhými prsty, chlupatým tělem… Tak si říkám, kam jste dal hlavu, pane režisére? Viděl jste Báru naživo? S touhle křehkou a něžnou krasavicí si bude maskérna muset dát velkou práci :o)

 

Fotografie: z archívu herečky

Přidat příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Testy umělých vagín - Růžový slon

Oblíbené čtení

To Top