Sex a intimita

Martina Hudečková v roli SEXKOUČKY – poradkyně přes sex

Martina Hudečková v roli SEXKOUČKY – poradkyně přes sex

– Mou ženu to nebaví.
– Co ji nebaví?
– Sex.
Tak nějak začíná rozhovor v divadelní hře Křížem krážem aneb Sexem ke štěstí. Rozhovor mezi Stellou, poradkyní přes sex – sexkoučkou,  a Norbertem, klientem majícím problém v intimním soužití s manželkou. Ano, namítnete, že jde o běžnou praxi. Jeden trpí, druhý léčí. Ve skutečnosti jde ale o komedii. Zvláště poté, co se o slovo přihlásí Stellin manžel Robert, který je hodně unavený jejími neustálými experimenty. Například takové svazování k posteli už ho vůbec, ale vůbec nevzrušuje. Což má za následek to, že si najde jinou! A kdo je tou jinou? No přece… Ano, Norbertova manželka Hedvika :o).  Více neprozradíme. Snad jen, že se z terapie stává „swingers party“.

Martina Hudečková a Vladimír Kratina ve hře Křížem krážem aneb Sexem ke štěstí

Martina Hudečková a Vladimír Kratina ve hře Křížem krážem aneb Sexem ke štěstí

Co slovo, to perla

Netušíme, kde se Jakub Zindulka inspiroval, ale co slovo, to perla. Dokonale vypilovaný scénář je plný úsměvných situací, že nestačíte popadat dech, jak vám bránice neustále kmitá. Samozřejmě lví podíl na tom má i skvělá Martina Hudečková v roli sexkoučky Stelly. Její „majestátnost“, sytost hlasu a zřetelná dikce navozují dojem, jako byste se sami ocitli u letitého profesionála, na kterého se s důvěrou rádi obracíte. Je tahounem celého představení. Skvěle jí sekundují Vladimír Kratina, představitel poněkud plachého Norberta, Jitka Ježková v roli vyděšené Hedviky a Vilém Udatný coby Robert – bravurně mapující oblast „chtěného a nechtěného“.

Jitka Ježková a Martina Hudečková ve hře Křížem krážem aneb Sexem ke štěstí

Jitka Ježková a Martina Hudečková ve hře Křížem krážem aneb Sexem ke štěstí

Co vlastně má sexkouč na práci?

Během dvouhodinového představení s přestávkou se diváci v hledišti seznamují nejen s metodami „léčby“ nově zaváděného oboru v našich končinách, ale také s popisem práce sexkouče. Zjistíte, že se takový odborník zajímá o to, co vás v sexu baví, co vás brzdí, aby došel k ideálnímu řešení. Pomáhá si modelovými situacemi, dokonce je jedna ruka s obrazovou technikou. Výsledky jsou přímo fantastické: muže naučí rozeznít ženu, pomůže i s bodem G… Dozvíte se také, že první schůzka bývá dražší, sazba se ale s dalšími sezeními snižuje. A že i přesto, že nejde o levnou záležitost (hodina přijde i na dva tisíce korun), přesvědčí obě strany „sporu“, že sex je důležitou součástí života. Že v sexu je stále co objevovat, a je jedno, kolik vám je.

Martina Hudečková a Vilém Udatný ve hře Křížem krážem aneb Sexem ke štěstí

Martina Hudečková a Vilém Udatný ve hře Křížem krážem aneb Sexem ke štěstí

Předsudky přetrvávají

Inscenaci zrežíroval Jakub Zindulka pro pražskou GPArt produkci. Zhlédnout ji můžete v Branickém divadle, případně na zájezdech mimo Prahu. Třebaže je nyní uváděna pod názvem Křížem krážem, název si prošel trnitou cestou. Jak prozradil Marek Matoušek – jeden z koproducentů společnosti: „Nikdy bych neřekl kolik je dnes ještě v lidech předsudků, ale ve chvíli kdy jsme měnili název hry s ohledem na nevoli pořadatelů, jsem pochopil, že je v sobě stále máme. Ač ve hře nepadne jediné sprosté slovo a je velice inteligentně napsána, museli jsme změnit název hry Sexem ke štěstí na Křížem krážem. Původní název jsme dali pouze do podtitulku.“

Martina Hudečková, Jitka Ježková a Jakub Zindulka během zkoušky hry Křížem krážem aneb Sexem ke štěstí

Martina Hudečková, Jitka Ježková a Jakub Zindulka během zkoušky hry Křížem krážem aneb Sexem ke štěstí

Představení v pražském Branickém divadle:
5. ledna 2018 od 19.30 hodin
19. ledna 2018 od 19:30 hodin
2. února 2018 od 19.30 hodin
16. února 2018 od 19.30 hodin

Fotografie: z archívu GPArt produkce

 

Přidat příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Testy umělých vagín - Růžový slon

Oblíbené čtení

To Top