Láska a vztahy

Lukášovi Vaculíkovi brání V SEXU alkohol

Lukášovi Vaculíkovi brání V SEXU alkohol

A je to tady! Zas ten alkáč! Jako by nebylo dost jiných příčin, které ovlivňují libido. Nejen o tom se přesvědčili návštěvníci Divadla Komorní svět, které v sobotu 4. listopadu uvedlo v premiéře hru Vasilije Sigareva KRÁSNÝ INSTALATÉR aneb láska u…

Jaké překvapení!

Jeviště patří urostlému muži, který jakoby vypadl z oka filmové hvězdě osmdesátých let Lukášovi Vaculíkovi. Vypadá identicky jako zednický mistr ze seriálu Třetí patro. I tu patku má stejnou! Jen co se na scéně objeví, ženské publikum v hledišti JIHNE, nicméně by to nebyly ženy, aby nezačaly pátrat. Pátrat po důvodech nasazení představitele. „Že nikdo nic neřekl,“ do vzduchu zvolá blondýna sedící přede mnou a hned zaloví v kabelce pro mobil. Sotva načte program divadla, tázavý výraz v obličeji se jí protáhne ještě víc. O změně ani alternaci není zmínka. „Že bychom si spletly divadlo?“ ozývají se dvě postarší dámy nade mnou, rozhlížejíce se udiveně kolem sebe. „Nikoliv, vážené, jste tu správně a psst, právě začínáme“, uklidňuje je uvaděčka.  „Herec na jevišti vypadá jako Vaculík, ale není to Vaculík, je to pan Pohan…“ dodává na osvětlenou.

Xenie oznamuje OPBH nefunkční toaletu

Na scéně se divák seznamuje s milovnicí romantických hrdinských příběhů, dětskou básnířkou Xenií Aristarchovnou Chidiatulinou, která u OPBH oznamuje nefunkční toaletu. Co nefunkční, zkrátka se ucpala, no. Třebaže se děj odehrává v Rusku, jednoho dne u dveří zazvoní instalatér Michal Ivanyč Proškin. A prásk! Jen Xenie urostlého kozáka zahlédne, tragicky se zamilovává. A když tragicky, tak ve velkém stylu. Je přece vášnivou čtenářkou Shakespeara.  A co na to instalatér Michal? Vyděsí se, ale zase ne tak, aby to nechal na sobě znát. Ví, co ženy dokáží. S jakými triky se dovedou vytasit, aby dosáhly svého. Navíc je v práci. A v pracovní smlouvě o sexuálním uspokojování zákaznic nic nestojí…

Smlouva nesmlouva, básnířka se odbýt nenechá, hned plánuje společnou budoucnost. No ještě tohle, pomyslí si Michal a výzvu ignoruje. Chudák holka! Co teď? Musí zapřemýšlet jak dál. K nápadu není ale daleko: Objedná si u OPBH novou opravu toalety. Vždyť je to tak prosté, stačí jen zvednout telefon a… A i tentokrát se instalatér dostaví, i tentokrát si máchá ruce v míse s … A v poněkud netradičně parfémovaném prostředí KONEČNĚ – ano, konečně – zaklepe… láska. Co zaklepe. Přímo zabuší láska opětovaná… ON a ONA jsou naladěni na stejnou strunu… a diváci mohou zatleskat, osušit slzy a navrátit se do svých zateplených domovů.

Diváci se ale nezvedají…

Diváci se ale nezvedají, sedí stále jako přibití. Jakbyné. Z dálky se totiž ozývá zrychlený dech, kdosi na jeviště přibíhá s vypětím všech sil… „Ano, dámy a pánové, přivítejme ho mezi námi – pan ALKOHOL! Je tu, aby zamíchal kartami osudu.“ Tak teď teprve začíná ta pravá show, říkají si všichni v hledišti! Teď se asi budou dít věci! Zvláště když vytrvalý alkáč jde po krku libidu…. No a na ostatní si musíte přijít už vy sami, čtenáři. Kam? Nejlépe do Divadla bez hranic, kde toho času soubor Komorního světa hostuje.

Hra Krásný instalatér aneb láska u… (v ruském originále Láska u splachovací nádrže) je fraška o jednom dějství a skládá se ze čtyř obrazů, a třebaže jde o komedii, chvílemi si i popláčete, jak již bylo nastíněno. Nuže kapesníky s sebou! Jde o představení bez přestávky, těšit se na vás budou vedle již zmíněného Miroslava Pohana (promiň Lukáši Vaculíku) také Eliška Koláčková s Andreou Jeřábkovou. Představení režijně nastudoval Marian Škorvaga.

Fotografie: z archívu Divadla Komorní svět

Přidat příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Testy umělých vagín - Růžový slon

Oblíbené čtení

To Top