Rozhovory

Latexová ADEMA z vás udělá SVŮDNOU DRAČICI

O sexy materiálu, který se stává součástí našich šatníků.

Latexová ADEMA z vás udělá SVŮDNOU DRAČICI

Zírám, jak toho pořád moc nevím. Zatímco jsem ještě nedávno latex používal k natírání oken, kamarádka si ho minulý víkend plácala na obličej, když je prý ten Halloween… Jsou ale i jiní, kteří se prací s tímto materiálem nejenže prosadí ve světě, ale vydělají dokonce nějakou tu zlatku… Komu tedy závidět?

Komu závidět?

Návrhářce Marii Adamusové, mezi lidmi známé jako Mája nebo Adema. Zajímavé na ní je, že nemá útočiště v hlavním městě, jak se ostatně u slušně prosadivších se dyzajnérů očekává, ale v zapadlé vísce severní Moravy! O to víc ji obdivuji, že když se zrovna krajem neprohání hurikán, funguje elektřina, že na to lepení vidí, se přesto musí modlit, aby cestu pro změnu nezkřížila sněhová kalamita, jinak ty hadry do Práglu prostě nedoveze. Jako tuhle na Prague Fetish Weekend, kde měla svůj stánek…

– Jak se takový pomalu zapadlý vlastenec dostane k navrhování a posléze výrobě fetish oblečení?
– Budete se divit, ale už v tom jedu téměř patnáct let. Samozřejmě jsem se nenarodila hned jako návrhářka, lepička latexu :o) První zkušenosti jsem nabyla v dílnách velmi známé firmy Demask, která měla svého času pobočku i v České republice.

Proč zrovna latex?

– Vyzkoušela jste si tedy materiálů více. Proč vám učaroval zrovna latex?
– Je velmi kreativní, s neomezenými možnostmi. Pro člověka jako jsem já, je to doslova výhra, nemusím se totiž trápit tím, že něco není možné vytvořit. Ale nikomu to neříkejte :o) Jinak s ním začnout dělat všichni, co umějí pracovat s lepidlem a bodnout jehlu do látky :o)

– Dobře neřeknu. Stačí, že to za nás udělá magazín. To ale není odpověď, kterou chci slyšet…
– Aha. Tedy poslouchejte dál, děcka! Latex dokáže být sexy, vzrušující, dokáže přinést speciální emoce a vzrušení, ale taky, i když je trochu nestandardní, se stává už součástí relativně standardní konfekce. Je taky reálné vyrobit nejkreativnější věci pro třeba cosplay či BDSM i normální elegantní módu. Myslím si, že tím, jak je tento materiál možné zpracovávat, nemá konkurenci. Proč by tedy tenhle materiál měl chybět v šatníku ženy, případně muže, v poslední době zejména orientujících se na CD a TV? (Znalci vědí o kom přesně je řeč :o)

Upřednostňuji eleganci

– Tak to jsme se vzrušili. Co dál?
– Upřednostňuji eleganci, důležitá je také úměrná provokace, zdůraznění ženskosti, nápaditost i vtip. Vždy se snažím zákazníkům v rámci reálných možnosti vyjít vstříc. A když už jste prásknul to o mých Kotěhůlkách, uveďte, prosím, že zásadně komunikuji internetovou poštou, pokud je vyžadováno více přesných údajů k výrobě. Tímhle způsobem se domlouvají samozřejmě i osobní schůzky.

– To je docela odvaha, i sebemenší model potřebuje několikrát vyzkoušet…
– Zas tolik času téhle činnosti nevěnuji, mám i běžné zaměstnání.


– Chápu, myslel jsem, že je to hlavní náplní vašeho života. Mimochodem, čím se inspirujete?
– Představte si – svou fantazií! Nestačí? Tak tam napište, že taky trochu za to může i vesmír kolem mě…

– Takže není divu, že zas tolik o vás slyšet není. A když už ano, pak je to s velkým rámusem. Zvláště na jaře… 
– Ano, přehlídky pořádám vzácně, jde hlavně o získání více času na výrobu. Vedle těch kreativních modelů musím občas vytvořit něco i na zakázku. A v tomhle případě i za situace kdy venku sněží, padají trakaře, pálí slunko… Jinak u té tvorby je príma, že jde o velmi individuální přístup. Jistě to znáte. Co člověk, to jiné nároky. Představy, nápady – čím si udělat radost, obohatit soukromý život.

Hodnocení Prague Fetish Weekendu

– A jak hodnotíte letošní účast na Prague Fetish Weekendu?
– Je to největší a programově nejbohatší fetish párty, kde se všichni rádi každoročně setkáváme. Navíc je to trh nových příležitostí, ukázek toho kdo co umí… Získáváte tu řadu potencionálních zákazníků, takže si odvážím vedle dojmů i zápisník plný kontaktů, tedy zjednodušeně řečeno – zápisník práce na hodně dlouho dopředu… Jistě, podobných fetish akcí, i když v menším rozsahu, je v Česku víc, jen se zatím o nich tolik neví. To se však jistě bude měnit se stále rostoucím zájmem o specifické odívání.

– Takže se tím vyloženě uživit nejde?
– Jak kdy, lidi nakupují převážně u zahraničních firem, kde je to díky konfekčnímu systému možná pružnější.

– A cena? Jak dalece jde o drahou záležitost v případě originálního modelu?
– Ve srovnání s latexovými producenty nabízím ceny srovnatelné s trhem, a to pracuji s nejkvalitnějšími materiály, které si nechávám posílat ze zahraničí. V porovnání se zmíněnou klasickou konfekcí je latex díky náročnosti výroby a taky ceně materiálu obecně na první pohled možná trochu dražší, ale je to materiál, který nic nenahradí. Dělá člověka zajímavým, přitažlivým, sexy a navíc hodně dlouho vydrží.

Nenahraditelný materiál

– Kvalitní a nenahraditelný materiál. Samé superlativy. Asi na tom něco je, hezky se na něj kouká – tedy ve srovnání s mými natřenými okny…
– No právě, vy šikulo! Je to i o šikovnosti a údržbě. Latex je elastický přírodní materiál, často chybně považován za gumu, pokud není gumou rovnou nazýván (ta je vyráběná synteticky, uměle). Je to velmi praktický materiál, při znečištění ho stačí opláchnout vlažnou mýdlovou vodou a po oschnutí je připraven k dalšímu použití. Latexu bývá vytýkána neprodyšnost způsobující zvýšené pocení, proto ta „hygiena“.

– A jak je to s navlékáním. Prý je to někdy peklo…
– Jak pro koho. Zkušený si rady ví. Nejdříve doporučuji použít neparfemovaný pudr, mastek nebo silikonové oleje. Současně je třeba vyhnout se ostrým předmětům a pozor, dámy, na dlouhé nehty! Pudr nasypeme na vnitřní strany latexu, přebytek vytřepeme a vklouzneme do oblečku. S olejem i mastkem je to obdobně. Finální stranu, tedy venkovní lesk, leštíme silikonovým olejem, pro lepší rozleštění použijeme houbičku.


Každá krása něco vyžaduje

– Ano, každá krása něco vyžaduje. I tenhle proces si vynucuje trpělivost… 
– Určitě, výsledek pak stojí za to. A když už k poranění dojde, pardon, když na materiálu dojde k nějaké trhlině, přelepíme ji nejdříve lepící páskou a potom pomalu svlékáme, aby se materiál nepoškodil ještě víc. Po použití je nutné oblečení opláchnout teplou mýdlovou vodou. Pozor – z vnitřní i vnější strany.

– No to je tedy facha! 
– Moment, to není vše. Tuhle činnost musíte ještě zakončit opláchnutím čistou vodou, osušením bavlněnou látkou a nechat oschnout volně pověšené v tmavém prostoru.

Adema - Marie Adamusová - talentovaná návrhářka

Adema – Marie Adamusová – talentovaná návrhářka

Tak nevím…

– Tak nevím. Právě procházím andropauzou, testosterony ubývají, nakonec umřu jako baba… Myslel jsem si na nějaký ten modýlek do rakve… Ale představa co za tím vším je, mě odrazuje od jeho pořízení :o)

– Á, pan redaktor se snaží být vtipný. Ale vy sám jste už potvrdil, že každá krása něco stojí… Nebojte, až si z toho vašeho opisování něco našetříte, ráda vypomohu. A když se vám nebude chtít umírat, doporučuji model skladovat v temném prostoru bez slunečního osvětlení. Jedině takhle zaručeně dlouho vydrží :o)
– Tak to pěkně děkuji. Nicméně jsem rád, že jsem vás poznal. Zas někdy příště u nějakého mola!

Fotografie: z archívu návrhářky
Chcete-li se blíže seznámit s další tvorbou, mrkněte na její FB profil.

Přidat příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Testy umělých vagín - Růžový slon

Oblíbené čtení

To Top