Krása

Rozhovor s majitelem obchodu Timea: Elektroniku vyměnil za silonky

Výhodný nákup pro naše čtenářky

Rozhovor s majitelem obchodu Timea: Elektroniku vyměnil za silonky

Aplikace ALDIGO je cílena na dvě skupiny. Na skupinu registrovaných společnic  a skupinu jejich zákazníků. A právě té první věnujeme pár řádek k výběru punčoch, není ale od věci, když i ta druhá skupina získá letmou povědomost o druhu eroticky přitažlivého oděvního doplňku. S majitelem online shopu TIMEA Henrichem Kustrou jsme se potkali náhodně, a sice v pražském ateliéru módní návrhářky Riwy Nerony. Urostlý, ramenatý muž středního věku, tedy žádná útlá slečinka s fistulí, jak by se na druh nabízeného sortimentu dalo očekávat, sem zrovna zavážel zboží. Využili jsme šance, aby nám prozradil následující.

Kudy vedla cesta k silonkám

– Jak jste se dostal k profesi prodejce punčochového zboží?
– Od dětství mě bavila elektronika, pak ale přišlo profesní vyhoření a bylo mi jasné, že musím zkusit něco jiného. Něco, co mě bude bavit a zároveň se mi to stane relaxem. Přišel nápad vyzkoušet e-shop jako přivýdělek při zaměstnání. Původně měl být zaměřen na spodní prádlo, ale takových již bylo v té době docela hodně, proto jsem se specializoval na punčochy.

– Jak dlouho internetový obchod provozujete a proč jste zvolil název Timea?
– Od září 2010. Název obchodu, respektive volnou doménu jsem hledal dva dny. Mělo jít o krátký, lehce zapamatovatelný název s možností registrace ochranné známky. Jinak Timea je původně řecké jméno, vyskytuje se též hojně v Maďarsku.

– Jste také za ty roky jeho provozování profesně deformován? To znamená, že vidíte-li na ulici ženu v sukni, podíváte se, co nosí na nohou?
– To jsem se podíval i před tím, než jsem začal provozovat e-shop. Ale deformace tam určitě je, třeba u vzorovaných punčoch se letmým pohledem snažím dopátrat v paměti, od které značky ten daný model je.

Z produkce Gatta - Ars Amandi

Z produkce Gatta – Ars Amandi

– Nabízíte velký výběr podle čtyř základních parametrů, kterými jsou barva, vzor, jemnost a velikost. Kterému z nich dávají ženy přednost?
– Myslím, že vybírají spíše podle obrázku, teprve pak podle velikosti, případně barvy.

– Jaký zájem převládá v případě barevnosti?
– Černá je samozřejmě nejžádanější, následují odstíny tělové a šedé.

– Jaký zájem dominuje v případě vzoru?
– U punčocháčů jsou dlouhodobě oblíbené vzory imitující zadní šev, imitující nadkolenky nebo podvazky.

– Co se míní pod parametrem jemnost?
– Jemnost punčoch je značená v denierech, zkratka DEN. Jednoduše řečeno, je to číslo, které udává hustotu úpletu. Čím je větší, tím více jsou punčochy neprůhledné.

Podvazky opět v módě

– V módě jsou opět podvazky. Jaký je zájem o punčochy k nim?
– O podvazkové pásy a podvazkové punčochy je zájem čím dál větší. Zákaznice už nechtějí podvazkový pás jen jako ozdobu do postele k „samodržícím punčochám“, ale chtějí pohodlné prádlo na denní nošení. Je to znát i u výrobců. Před pár lety nabídka podvazkových punčoch vůbec nebyla tak velká, třeba silnější podvazkové punčochy 40 nebo 80 DEN byste před dvěma lety hledali marně, dnes je mám v nabídce ve spoustě barev.

Z produkce MissO

Z produkce MissO

Antibakteriální úprava

– Některé produkty mají takzvanou antibakteriální úpravu. Co si máme pod tím představit?
– Antibakteriální úprava je deodorant ukrytý v mikro kapslích, které se nacházejí ve vláknech. Tyto kapsle při nošení praskají a deodorant se tak postupně uvolňuje do pokožky. Do nich lze vložit i jiné látky, například výtažky z Aloe Vera, nebo kyselinu hyaluronovou u punčocháčů s omlazujícím účinkem.

– Nabízíte celkem 1400 modelů punčochového zboží, můžete prozradit od jakých výrobců, případně seznam zemí?
– Většina je z Polska, pak z Německa, Běloruska, Anglie, Itálie a Česka. Nejvíce značek je z Polska, je to ráj na punčochové zboží. Je tam spousta výrobců, největší z nich Fiore, Gatta a Veneziana jsou na českém trhu již dlouho známé a oblíbené.

– Nošení punčoch nemívá dlouhého trvání. Jde o jemné zboží, které se snadno poškodí. Zákaznice se tedy musejí na vás vracet opakovaně. Existují nějaké výhody?
– Pro stálé zákaznice máme věrnostní program. Za nižší ceny lze nakoupit už při druhém nákupu, stačí se zaregistrovat a hlavně se nezapomenout před každým nákupem přihlásit. Každý nákup se eviduje, s dodanou zásilkou se sleva přepočítá podle celkové hodnoty předchozí objednávky.

Z produkce Gatta - Chiara

Z produkce Gatta – Chiara

– Zúčastňujete se přehlídek? Případně že ano, jakých konkrétně? Co vám dávají?
– Přehlídky nedělám, ale spolupracuji s designérkou Riwou Neronou. Punčochy z Timea obchodu zdobí nohy jejích múz na všech přehlídkách za poslední tři roky, vzpomenu například Valentýnskou show, La Femme, L’Amour Night a Other Dress. Také je dodávám na různá focení prádla a podvazkových pásů.

– Jako každý prodejce vašeho zaměření musíte jí s dobou. Jak často jsou novinky k dispozici, kde se inspirujete pro získání nového sortimentu?
– Nové kolekce jsou dvakrát do roka, jaro-léto a podzim-zima. Inspirace je asi taková, že dostanu katalog a objednám vzorky všech novinek. Nevybírám stylem líbí nelíbí, prostě objednám vše. První kousky naskladním do e-shopu a pak už jen doplňuji zásoby.

Přímý odběr rovněž zajištěn

– Objednávky jsou přijímány do 11 hodin dopoledne a jsou vyřizovány ještě týž den. Vy však máte ještě jednu zvláštnost pro pražské zákaznice, a sice možnost přímého odběru. Kde konkrétně?
– Ano, je to tak. Daří se mi to již pár let dodržovat. Zaplacené objednávky a dobírky přijaté do jedenácté odešlu Českou poštou, nebo nově Zásilkovnou ještě týž den. Objednávky je rovněž možné vyzvednout osobně v ateliéru zmíněné navrhářky, kam je zavážím dvakrát týdně. Tahle služba je zdarma, jen je třeba počítat s delším dodáním a nelze platit hotově.

Retro styl

– Jde o ateliér návrhářky, která dokonce šije korzety a podvazkové pásy na míru. Jak vám osobně se zamlouvá tenhle retro styl?
– U korzetu slovo retro asi jo, ale podvazkový pás rozhodně retro není. Její práce se mi líbí. Nejen zmíněné prádlo, ale i ostatní oděvní doplňky jsou důsledně propracované a kvalitní, doporučuji zajít k ní a pokochat se naživo.

Z produkce Gatta - Ars Amandi - Dione

Z produkce Gatta – Ars Amandi – Dione

– A když hovoříme o retro stylu, jaký je odbyt prádla zvaného body, které máte rovněž v nabídce?
– Občas se něco prodá, ale jen něco, protože daný sortiment nabízí hodně konkurence se spodním prádlem.

– Ne každá zákaznice má ideální postavu, nabízíte tedy i formovací prádlo. Jak dalece je „formovací“?
– Formovací prádlo doprodávám, v nabídce zůstanou jenom formující punčocháče, těch je několik druhů. Jde o punčocháče zvedající zadeček, zpevňující oblast bříška nebo na zeštíhlení celé siluety. Většina těchto modelů je do velikosti L, některé do XL, jsou jen na korekci určitých partií, zázračně zmenšit postavu o dvě konfekční velikosti nedokážou.

Doporučujeme společnicím

Aplikace Aldigo představuje seznam společnic, které doprovázejí muže na obchodní jednání, dovolenou, sportovní akci, večeři, případně na romantické zakončení večera. Jaký zajímavý punčochový produkt z vašeho shopu byste doporučil k vyjmenovaným kategoriím?
– Zajímavý produkt? Asi modely značky MissO. Tyhle punčocháče patři spíše mezi erotické zboží, jsou lesklé a otevřené v rozkroku.
Pokud bych měl doporučit punčochy podle jemnosti, bylo by to následovně:
6-8 DEN (denier) – velmi tenké punčošky, které působí dojmem jemnosti a průzračnosti. Ideální pro nošení ve velmi horkých dnech, kdy chceme zachovat zásadu skutečné elegance. Díky tomu získáme efekt „krásné pokožky“ na nohou a pocit komfortu.
15-20 DEN – nejvhodnější k nošení v kanceláři a při manažerských situacích. Punčošky dané tloušťky je možné oblékat pro denní, ale také večerní nošení.
40 DEN – při téhle tloušťce je minimálně viditelná pokožka nohou. Jsou nejvhodnější k silnějším látkám a delším sukním. Osvědčují se v chladnějších podzimních dnech a také brzy na jaře.
60-100 DEN – produkty o téhle tloušťce dobře kryjí, způsobují efekt hloubky a výraznosti barvy na nohou.
Máme-li rádi avantgardu, můžeme používat černé ke všemu a vždy. Jiné kryjící barvy punčošek přizpůsobujeme barvě vyskytující se v oblečení. V jejich případě se nemusíme řídit sladěností boty a punčošek.

Co na to říká rodina?

– A dotaz na závěr, poněkud choulostivější. Co říkají příbuzní a známí tomu, že obchodujete se silonkami?
– Většina známých u mě nakupuje. Co si o tom myslí, nevím, nikoho  jsem se neptal. Nicméně jde o mé podnikání, do něhož si moc kecat nenechám.

– Děkujeme za rozhovor

Z produkce Gatta - Ars Amandi - Astrea

Z produkce Gatta – Ars Amandi – Astrea

 

 

Přidat příspěvek

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Testy umělých vagín - Růžový slon

Oblíbené čtení

To Top